#громадськемісце МЗС Німеччини виступило за розміщення в країні американських ракет великої дальності, щоб «стримувати Росію» #запоріжжя #zaporizhia

МЗС Німеччини виступило за розміщення в країні американських ракет великої дальності, щоб «стримувати Росію» Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок виступила на захист угоди зі США щодо розміщення американських ракет далекого радіусу дії в Німеччині, посилаючись на загрозу, яку Росія становить для європейської безпеки.

“Проводити зовнішню політику сьогодні означає визнати, що принцип надії не захистить нас від Росії Путіна”, – написала Бербок у статті для німецького тижневика Bild am Sonntag.

«Зараз нас захищає те, що ми інвестуємо у власну безпеку та силу — до ЄС, НАТО та Німеччини. І це включає рішення про розміщення американських систем озброєнь великої дальності», — додала вона.

Бербок наголосила, що Німеччина потребує механізмів стримування Росії, які також захистять партнерів по НАТО – Польщу, Фінляндію та країни Балтії.

У липні у кулуарах саміту НАТО Сполучені Штати та Німеччина домовилися про розміщення на німецькій території далекобійних систем озброєнь на ротаційній основі з 2026 року.

У рамках угоди вперше з кінця 1990-х років до Німеччини повернуться американські крилаті ракети великої дальності, зокрема SM-6, Tomahawk.

Також планується розмістити в Німеччині гіперзвукові американські ракети, що поки перебувають у стадії розробки, мають дальність понад 2750 кілометрів. Крилаті ракети Taurus, які має Німеччина, мають дальність близько 500 кілометрів і запускаються з літака. «Томагавки» можуть запускатися із землі або з кораблів і мають дальність до 2500 кілометрів.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц привітав це рішення, сказавши, що воно ідеально вписується у стратегію національної безпеки Німеччини. Водночас у російському МЗС висловили незадоволення, заявивши, що ці дії спрямовані на заподіяння шкоди безпеці Росії.

Рішення викликало неоднозначну реакцію у Берліні. Декілька партій, включаючи лівоцентристських соціал-демократів канцлера Олафа Шольца, розкритикували план і закликали передати його до Бундестагу для обговорення.

ДЖЕРЕЛО