#громадськемісце Метінвест – в рейтингу топ-інвесторів країни за час великої війни #запоріжжя #zaporizhia

Метінвест – в рейтингу топ-інвесторів країни за час великої війни

Ключові проєкти – модернізація виробничих та очисних споруд на Запоріжсталі та інших активах компанії

Згідно з матеріалом видання NV п’ятдесят найбільших українських приватних компаній вклали в свій розвиток 224 млрд грн за час повномасштабного російського вторгнення. В трійці лідерів — ДТЕК, Метінвест та Миронівський хлібопродукт.

Читайте також: Метінвест власним коштом побудував для ЗСУ перший сталевий підземний шпиталь на лінії фронту за 20 млн грн

Група Метінвест за час великої війни вклала в розвиток власного бізнесу 28,1 млрд грн інвестицій.

Серед інвестпроєктів Групи — запуск нових лав із видобутку коксівного вугілля в Покровській вугільній групі, великі ремонти на Каметсталі та Запоріжсталі та нарощування відміток хвостосховищ на Південному та Інгулецькому ГЗК, про які неодноразово повідомляли у компанії.

Торік на Запоріжсталі і Каметсталі провели капітальні ремонти доменних печей. До того ж на Запоріжсталі капітально відремонтували технологічне обладнання прокатних станів, а на Каметсталі — коксові батареї.

Метінвест також послідовно запускає нові лави з видобутку коксівного вугілля в Покровській вугільній групі та втілює проєкти забезпечення стійкості на Північному та Південному ГЗК.

Навіть під час гарячої фази війни Група Метінвест вкладає значні кошти в ремонти вцілілих українських потужностей і паралельно готується до стратегічних інвестицій із настанням миру.

Цього року Метінвест планує вкласти в обладнання та робочі майданчики $320 млн капітальних та близько $350 млн операційних інвестицій. Знову ж таки у фокусі уваги — ремонти доменних печей та агломашин, підтримання обладнання ГЗК та розвиток шахтоуправління в Покровську.

Зрозуміло, чому масштабну зелену модернізацію підприємств в Україні поставлено на паузу — внаслідок російських обстрілів гостро бракує електроенергії будь-якого походження.

Зрештою, протягом 5-10 років після завершення війни Група планує масштабну зелену трансформацію своїх українських активів — ГЗК, Каметсталі та Запоріжсталі — загальною вартістю близько $9 млрд. Звичайно, для цього знадобиться залучення зовнішнього фінансування. Про це розповів генеральний директор Метінвесту Юрій Риженков у інтервʼю телеканалу Bloomberg TV.

Раніше ми розповідали, що за 30 місяців війни Рінат Ахметов спрямував 10 млрд грн на підтримку ЗСУ та цивільних.

ДЖЕРЕЛО