#громадськемісце МАГАТЕ шукало причину масштабної пожежі на Запорізькій АЕС – які результати #запоріжжя #zaporizhia

МАГАТЕ шукало причину масштабної пожежі на Запорізькій АЕС - які результати

Окупанти не пустили експертів МАГАТЕ на місце ймовірного загоряння на Запорізькій атомні електростанції

Експерти Міжнародного агентства з атомної енергії на Запорізькій атомній електростанції побували на градирні ЗАЕС, щоб оцінити наслідки пожежі 11 серпня. Про це повідомили у звіті МАГАТЕ.

Ми писали, що російські окупанти влаштували пожежу на території Запорізької атомної станції. Потужна пожежа розпочалася на захопленій окупантами ЗАЕС 11 серпня ввечері, близько 20.00. Її було добре видно з Нікополя, що знаходиться на іншому боку Каховського водосховища.

Читайте також: Блекаути, відсутність готівки, закриті аптеки – життям в Енергодарі незадоволені навіть колаборанти

У НАЕК “Енергоатом” повідомили, що сталося загоряння градирні № 1 і пошкодження іншого технологічного обладнання.

Голова Нікопольської районної державної адміністрації Євген Євтушенко повідомляв у своєму телеграм-каналі, що по неофіційній інформації, отриманій від джерел з протилежного берегу, росіяни підпалили в градирні автомобільні шини у великій кількості.

“Можливо, це провокація, або спроба створити паніку в населених пунктах на правому березі колишнього водосховища”, – вважає він.

У МАГАТЕ повідомили, що під час вчорашнього обходу залишків шин і дронів не було помічено.

За словами генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Маріано Гроссі, на основі спостережень команда вважає, що малоймовірно, щоб першоджерело пожежі виникло біля основи градирні. Воно, швидше за все, було зосереджено у внутрішній частині башти градирні на рівні водорозподільного сопла, розташованого на висоті приблизно 10 метрів.

МАГАТЕ надіслало до окупантів запит на доступ до рівня розподілу водяного сопла та до басейну холодної води, який є основою градирні, але експертам доступ туди не надали.

Команда МАГАТЕ помітила обгорілі ділянки внутрішнього обладнання вище, поряд із рівнем розподілу водяних сопел. Вони також помітили краплі згорілого пластику і фрагменти бетону, розкидані по басейну з холодною водою. Зібрали зразки сміття, в тому числі спалений і розплавлений пластик.

Стійкий запах, на думку експертів, швидше за все, спричинений горінням пластику.

За словами експертів МАГАТЕ, ядерна безпека атомної електростанції не постраждала, оскільки градирні наразі не працюють.

У районі градирень, які розташовані приблизно за 1,5 км від реакторних блоків ЗАЕС, радіоактивних речовин немає. Рівень радіації не перевищений.

Але через те, що експертам не надали доступ до необхідних локацій, вони не змогли зробити остаточні висновки на основі отриманих даних і спостережень.

Вірогідною причиною пожежі на ЗАЕС мер Енергодара Дмитро Орлов вважає недбалість окупантів або ж свідомий підпал об’єкта.

Читайте також: Стаття за коментар – мешканця Енергодара судитимуть за «виправдання тероризму»

Дмитро Орлов наголошує, що на тлі чергових провокацій, які окупанти продовжують чинити на території захопленої ними Запорізької АЕС, знову маємо нагадати світовій спільноті про недопустимість перебування росіян на ядерному об’єкті та пов’язані з цим ризики.

Ми писали, що росіяни зруйнували станцію радіаційного моніторингу біля ЗАЕС – що це означає.

ДЖЕРЕЛО