#громадськемісце Кого не мають права мобілізувати до ЗСУ: всі категорії #запоріжжя #zaporizhia

Кого не мають права мобілізувати до ЗСУ: всі категорії

Згідно з новими правилами, чоловіки молодше 25 та старше 60 років не підлягають мобілізації до Збройних Сил України. Вони можуть бути призвані тільки у випадку, якщо самі виявлять бажання служити. Однак, офіцери вищого складу можуть продовжувати службу до 65 років за власним бажанням.

Також мобілізації не підлягають ті, кого визнано непридатними до служби за станом здоров’я та виключено з військового обліку. Жінки також не підлягають мобілізації, але можуть вступити до служби добровільно.

Призову не підлягають особи, які мають бронювання на роботі або отримали відстрочку від служби. Ця відстрочка може бути надана за різними критеріями, наприклад, якщо людина є опікуном дитини-сироти, виховує трьох дітей, викладає в університеті та має науковий ступінь. Адвокат Катерина Аніщенко зазначає, що відстрочку потрібно оформлювати самостійно, зібравши необхідні документи та звернувшись до відповідних органів.

Законодавство також змінило положення про те, що брат загиблого на війні не підлягає мобілізації. Тепер, навіть якщо вони мають спільного одного з батьків, мобілізація можлива. Проте, рідні брати загиблого на війні все ще не підлягають мобілізації.

Згідно із законом, мобілізації не підлягають також такі категорії чоловіків:

  • Чоловіки, які мають дитину до 18 років, якщо другий з батьків помер, позбавлений батьківських прав, або зник безвісти.
  • Чоловіки, які самостійно виховують щонайменше одну неповнолітню дитину.
  • Ті, хто виховує дитину з інвалідністю до 18 років.
  • Особи, які доглядають за дитиною з тяжкими захворюваннями.
  • Ті, хто утримує повнолітню дитину з інвалідністю I або II групи.
  • Особи, які мають на утриманні дитину-сироту або позбавлену батьківського піклування до 18 років.
  • Чоловіки, що постійно доглядають за хворою дружиною, дитиною або одним з батьків.
  • Чоловіки, що є опікунами осіб, визнаних судом недієздатними.

Катерина Аніщенко також підкреслює, що чоловіки до 25 років можуть бути мобілізовані тільки у випадку добровільного бажання, укладення контракту або якщо вони закінчили військову кафедру в університеті. Молодші 25 років, які пройшли строкову службу і перебувають в запасі, також підлягають мобілізації.

Адвокат звертає увагу, що всім чоловікам від 18 до 60 років потрібно оновлювати свої військово-облікові дані, навіть якщо вони не підлягають мобілізації.

Підписуйтесь на Акцент в

ДЖЕРЕЛО