Про це повідомили у Генштабі ЗСУ та розповіли деталі засідання. Зокрема, в ході заходу, військовий представник Місії України при НАТО генерал-майор Сергій Салкуцан поінформував партнерів про поточну безпекову ситуацію в Україні та хід бойових дій.
Своєю чергою бригадний генерал Геннадій Шаповалов, військовий представник ЗС України при Спеціальній місії НАТО з питань підтримки та підготовки для України (NSATU) та Групі сприяння безпеці України (SAG-U), виступив із доповіддю, у якій були розглянуті ключові аспекти функціонування NSATU.
“Створення зазначеної місії має на меті синхронізувати та систематизувати міжнародні зусилля партнерів в інтересах задоволення середньо- та довгострокових потреб Сил оборони України”, – йшлося в його доповіді.
Окрему увагу під час засідання було приділено питанням протидії інформаційним викликам та російській пропаганді. Заступник начальника Головного управління комунікацій ЗС України полковник Андрій Дида поділився досвідом боротьби з російськими інформаційними атаками в умовах відбиття повномасштабної збройної агресії Росії проти України.
“Сьогодні Російська Федерація здійснює не лише збройну агресію проти України, а й веде інформаційний тероризм проти всього цивілізованого світу. Тому наше завдання – разом із партнерами удосконалювати механізми протидії російській пропаганді. Досвід України, яка протистоїть російським гібридним атакам уже багато років, надзвичайно важливий для наших партнерів і успішно ними використовується”, – наголосив Дида.
Раніше повідомлялось, що Болгарія, яка є членом НАТО, ініціює створення багатонаціонального морського координаційного центру для забезпечення безпеки судноплавства в західній частині Чорного моря. Країна пропонує розмістити його на своїй території.
Нагадаємо, що німецький історик Зенке Найтцель спрогнозував, що напад Росії на Литву можливий уже восени. Зокрема, він підтвердив, що побоювання того, що майбутнє літо може стати “останнім мирним літом” для Німеччини, “досить сильні”.
Як повідомляв OBOZ.UA, за даними ЗМІ, США прагнуть досягти угоди про перемир’я між Україною та РФ до Великодня – 20 квітня. Водночас у Білому домі розуміють, що терміни можуть зміститися з огляду на розрив між позиціями сторін війни.
Інформує .obozrevatel.com
Джерело: 0619.com.ua