Ядерна безпека станції після пожежі не постраждала
Експерти Міжнародного агентства з атомної енергії оглянули градирню Запорізької АЕС, яка горіла напередодні, і поки що не встановили причину інциденту. Про це йдеться в заяві МАГАТЕ.
«За словами генерального директора Рафаеля Маріано Гроссі, на основі спостережень команда оцінила, що малоймовірно, що першоджерело пожежі виникло біля основи градирні», – йдеться в повідомленні МАГАТЕ.
Як було встановлено, пошкодження, скоріш за все, було зосереджено у внутрішній частині башти на рівні водорозподільного сопла, розташованого на висоті приблизно 10 метрів.
Повідомляється, що окупанти відмовили команді МАГАТЕ «з міркувань безпеки» у проханні отримати доступ до басейну холодної води, який є основою градирні.
«Під час відвідування постраждалої градирні команда помітила вигорілі ділянки у внутрішньому обладнанні вище, біля рівня розподільної форсунки. Вони також спостерігали краплі спаленого пластику та фрагменти бетону, що впав, розподілені по басейну з холодною водою», – зазначає Агентство.
Зазначається також, що спеціалісти МАГАТЕ не помітили залишків ані шин (раніше з’являлися повідомлення, що окупанти могли підпалити автомобільні шини задля провокації), ані дронів (підконтрольна окупантам «команда» ЗАЕС розповідала, що нібито могла бути атака БПЛА на станцію).
«Команда підтвердила, що не було значних ознак пошкодження уламків, попелу чи сажі, розташованих біля основи градирні», – йдеться в заяві.
У МАГАТЕ акцентували, що ядерна безпека станції не постраждала, оскільки градирні наразі не працюють.
А у районі градирень, які розташовані приблизно за 1,5 км від реакторних блоків ЗАЕС, радіоактивних речовин немає.
У звіті йдеться, що нині команда МАГАТЕ “не змогла зробити остаточні висновки на основі отриманих даних і спостережень” щодо пожежі, яка сталася позавчора.
Та пообіцяли продовжити аналіз після додаткового огляду та доступу до рівня
Нагадаємо, на Запорізькій атомній електростанції сталася пожежа, внаслідок якої загорілася градирня номер один та було пошкоджено інше технологічне обладнання.
За інформацією «Енергоатому», інцидент стався близько 20:00 на об’єкті технічного водопостачання.
Зокрема, експерти Міжнародного агентства з атомної енергії стали свідками сильного темного диму, що піднявся з північної частини Запорізької АЕС після серії вибухів.
https://glavcom.ua/country/incidents/pozhezha-na-zaes-eksperti-mahate-ne-zmohli-vstanoviti-prichinu-intsidentu-1015035.html
Сообщение Експерти МАГАТЕ не змогли встановити причину пожежі на ЗАЕС – заява появились сначала на Газета МИГ.