У Запоріжжі виявили ймовірні порушення у трьох тендерах комунальних установ
Ймовірні порушення законодавства виявили під час перевірок в межах програми “Прозорість і підзвітність”, повідомили у пресслужбі ЗОВА.
Читайте також: Скандальна історія – чи буде відбудовувати “Охматдит” сумнівна запорізька фірма
У першому випадку комунальне підприємство Запорізької обласної ради вирішило придбати систему керування та диспетчеризації. Очікувана вартість – понад 34,4 млн грн. Наразі триває процес укладення договору.
Під час перевірки виявилося, що закупівля була оголошена на систему в цілому, без зазначення її складових, й імовірним є завищення вартості. Щоб попередити перевитрату коштів, матеріали вирішено передати до правоохоронних органів.
Судячи з тендерів на “Прозорро”, можна зробити висновки, що йдеться про “Облводоканал”.
Другий тендер з порушеннями провів один із департаментів Запорізької міської ради. Відбулися торги на закупівлю бензину А-95 на суму понад 2,3 млн грн. Вже укладено договір по ціні 56,7 грн за літр палива. У попереднього постачальника в І півріччі департамент встиг придбати 2220 літрів бензину. А на ІІ півріччя закупають майже у 20 разів більше – 40630 літрів.
У цьому випадку йдеться про Департамент освіти і науки Запорізької міськради.
Ще один тендер с порушенням провели в одному з комунальних закладів вищої освіти Запорізької обласної ради. Тут хочуть провести капремонт системи протипожежного захисту будівлі навчального корпусу та майстерні. Для цього провели тендер на встановлення систем пожежної сигналізації.
В результаті відкритих торгів уклали договір на 800 тис. грн. Очікувана вартість тендеру складала понад 1,5 млн грн, а найвища цінова пропозиція – 1,1 млн грн.
Порівнявши цифри, можна припустити завищення вартості робіт на 37 %. Ймовірно, це відбулося ще на етапі виготовлення проєктної документації.
У можливих порушеннях чинного законодавства по цих тендерах розбиратимуться правоохоронці.
Зазначимо, що, зокрема, “Облводоканал” відзначається вже не вперше. Раніше перевірка виявила порушення по трьох тендерах, що проводило це підприємство. У першому випадку компанія уклала угоду на придбання системи VRF для опалення, вентилювання та кондиціювання за 1,2 мільйона гривень. Ймовірне завищення вартості у цьому випадку може становити 40%.
У другому випадку компанія уклала угоду на ремонт двох резервуарів на суму 56 мільйонів гривень. Оцінка цін на матеріали вказує на ймовірне завищення від 10 до 50%.
У третьому тендері на придбання персональних комп’ютерів та ноутбуків на майже 7,9 мільйона гривень представники компанії не виправили зауваження Держаудитслужби, яка свого часу встановила порушення. Тоді замовника зобов’язали скасувати угоду, але цього не сталося.
Також ми писали, що у Запоріжжі суд скасував результати багатомільйонного тендеру через те, що його переможець змовився з конкурентом.