#громадськемісце ЗМІ: Які наслідки землетрусу в М’янмі? #запоріжжя #zaporizhia

Кількість жертв землетрусу у М’янмі перевищила 2,7 тис. осіб. Ще 4,5 тис. громадян отримали травми, а з більш ніж 400 втрачено зв’язок, повідомило Центральне телебачення Китаю з посиланням на дані з місця проведення пошуково-рятувальних робіт. До країни прибувають спеціалісти з інших держав. Росія також направила два спецборти МНС. Усього відряджено понад 260 осіб — це найбільша група із іноземних команд рятувальників, повідомили у відомстві. Їм уже вдалося виявити та витягти з-під завалів вагітну жінку, яку знайшли за допомогою пошукових собак. Світові ЗМІ описують ситуацію в районах, які стали епіцентром землетрусу 28 березня як критичну: рятувальників та обладнання не вистачає, приміщень для тих, хто втратив будинки, люди страждають від голоду. У країні поновилася громадянська війна.

Катастрофічну ситуацію в районах М’янми, що найбільш постраждали, описують іноземні рятувальники. Вони розповіли агентству Reuters, що місцеві жителі не лише втратили свої будинки — вони не мають їжі та питної води. Крім того, все ще залишається загроза повторного землетрусу. Безпечних приміщень у місті не вистачає: люди змушені спати на дорогах та на відкритих полях. Міжнародний комітет порятунку повідомляє, що є гостра потреба у наметах для тимчасового житла. Місцеві жителі розповіли журналістам, що рятувальних бригад та обладнання надто мало, через це затягується час розбору завалів та тануть шанси на порятунок тих, хто, можливо, ще живий. Люди у розпачі намагаються самостійно розбирати уламки та витягують тіла загиблих.

Кореспондент британської The Guardian пише із міста Сагайн, яке стало епіцентром землетрусу. На цвинтарі люди приносять загиблих. Місць не вистачає, і доводиться ховати по десять осіб в одній могилі. Влада організувала вивіз тіл до сусіднього міста Мандалай на кремацію, але й там у крематорії печі не справляється з потоком. Усюди поширюється трупний запах.

Ситуація ускладнюється тим, що в країні триває громадянська війна. З 2021 року влада у М’янмі захопила військова хунта. Під її жорстким контролем перебувають системи зв’язку, дороги, мости та інші об’єкти інфраструктури. Це створює додаткові проблеми для працівників гуманітарних місій. Bloomberg пише, що лише за кілька годин після того, як стихли поштовхи сильнішого за сторіччя землетрусу в країні, правлячий режим відновив атаки на райони, які контролюють розрізнені озброєні етнічні угруповання.

Достовірної інформації про жертв землетрусу та руйнування у цих регіонах немає: доступ іноземним ЗМІ туди закрито. Повстанські осередки оголосили про двотижневу паузу для надання допомоги постраждалим, але урядові війська стали завдавати авіаударів, прагнучи використати ситуацію, щоб послабити опір та захопити більше територій. Таке ставлення до власного народу в кризовий період робить М’янму ізгоєм на міжнародній карті та стримує надання міжнародної допомоги, робить висновок агентство.

Сообщение ЗМІ: Які наслідки землетрусу в М’янмі? появились сначала на Запорізькі Вісті.

ДЖЕРЕЛО