Український кризовий медіа-центр пропонує зробити разом важливий крок для іноземних волонтерів в Україні!
За ініціативи Центру демократії і верховенства права (ЦЕДЕМ) в Українському кризовому медіацентрі відбулась прес-конференція з нагоди реєстрації законопроєкту №13071 щодо скасування візових вимог для іноземних волонтерів та гуманітарних працівників на період дії воєнного стану.
https://www.youtube.com/watch?v=Dyu51T-TpmI
Задля вирішення цієї проблеми юристами громадських організацій за координації Центру демократії та верховенства права, чеської некомерційної неурядової організації “Людина в біді” та Управління ООН з координації гуманітарних справ / OCHA Ukraine було розроблено відповідний законопроект. Він передбачає, що на період воєнного стану волонтери та гуманітарні працівники зможуть отримати посвідку на тимчасове проживання в Україні без необхідності оформлення довгострокової візи. Крім того пропонується норма, відповідно до якої волонтери, які в’їхали до України після 24 лютого 2022 року та звернулися із заявою про оформлення посвідки на тимчасове проживання протягом 60 днів після вступу в дію відповідного закону, вважаються такими, які тимчасово на законних підставах перебувають на території України. Це дозволить вирішити проблеми волонтерів, які активно долучилися для допомоги Україні після початку повномасштабного вторгнення та протермінували період безвізового перебування на території України.
Чому це важливо?
За словами експертів, 72,4 відсотків іноземців, які допомагають Україні, стикаються з труднощами при оформленні документів. Цей законопроєкт дозволить їм отримувати посвідку на тимчасове проживання без довгострокової візи. прийняття закону. Це полегшить роботу волонтерів, які приїхали допомагати після 24 лютого 2022 року.
У Верховній Раді України 11 березня законодавча ініціатива була зареєстрована народним депутатом Валерієм Зубом.
Більше деталей тут: https://uacrisis.org/…/inozemnym-volonteram-zbyrayutsya…
Наступний крок – ухвалення в парламенті!
Підтримайте ініціативу – діліться та долучайтеся до обговорення!
Сообщение Іноземним волонтерам збираються спростити умови перебування в Україні появились сначала на Газета МИГ.