ДЕНЬ 898-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 898 RUSSIAN AGRESSION
9 серпня в Україні і світі святкують Міжнародний день корінних народів світу. Цей день був встановлений Генеральною Асамблеєю ООН 1994 року для підвищення обізнаності про права та культуру корінних народів у всьому світі.
Корінні народи становлять близько 370 мільйонів осіб у 90 країнах світу.
Вони мають унікальні культури, мови та традиції, які часто перебувають під загрозою через асиміляцію, дискримінацію та інші форми утисків.
Цей день є нагодою для міжнародної спільноти висловити солідарність з корінними народами та підтримати їхні права на самовизначення, збереження культурної спадщини та розвиток.
Міжнародний документ – Декларацію, яка підтверджує права корінного населення, було прийнято у 2008 році. Вона встановлює стандарти, покликані забезпечити виживання корінних народів та збереження їх звичаїв.
В Україні корінними вважаються кримські татари, караїми, гагаузи, кримські греки та кримчаки. Протягом своєї історії ці народи неодноразово потерпали від репресій.
9 серпня Всесвітній день книголюбів. Це неофіційне свято, яке було започатковане в Сполучених Штатах Америки і швидко набрало популярності у всьому світі.
Фото: Unsplash
Цей день присвячений усім, хто любить книги та читання. Він є чудовою нагодою для книголюбів відкласти всі справи і зануритися у світ літератури.
Люди святкують цей день, читаючи свої улюблені книжки, відвідуючи бібліотеки, книжкові магазини або обмінюючись книжками з друзями.
Хоча книга у нашому традиційному розумінні – тоненькі сторінки, що пахнуть друкарською фарбою, та тверда обкладинка – завжди була і буде залишатися предметом поклоніння книголюбів. Сьогодні це не просто папір, який містить певний текст, а й цінний артефакт. Всесвітній день книголюбів – це ще одне свято книги, слова, та магії читання.
Також 9 серпня Міжнародний день коворкінгу. Цей день був заснований для підвищення обізнаності про коворкінг як сучасний спосіб організації роботи, який сприяє підвищенню ефективності праці та створенню спільноти професіоналів.
Засновник коворкінгу Бред Ньюберг намагався поєднати переваги офісної роботи та фрилансу. Так у 2005 році, саме 9 серпня, у Сан-Франциско з’явився перший у світі офіс для коворкінгу, де паралельно працювали кілька фрилансерів. Через 3 роки явище поширилося на весь світ.
Коворкінг — це форма організації роботи, де люди з різних професій працюють разом в одному просторі, але залишаються незалежними. Сьогодні, у час розвитку фрилансу, це особливо актуально.
Учасники руху організовують своє трудове буття у вигляді колективного офісу на обраній території. Це дає змогу за необхідності надавати допомогу одне одному, обмінюватися ідеями та спілкуватися, залишаючись незалежними, що складно при надомній роботі. Це особливо популярно серед фрилансерів, стартапів та малих підприємств, які можуть обмінюватися ідеями, співпрацювати та підтримувати одне одного.
Як назвати дитину, яка народилася 9 серпня
Іменини: Олексій, Антон, Григорій, Дмитро, Іван, Леонтій, Макар, Матвій, Петро, Яків, Ірина, Маргарита, Марія.
Талісманом людини, народженої 9 серпня, є малахіт.
Його завжди вважали виключно позитивним каменем, який захищає від хвороб та душевних переживань.
Цього дня народилися:
- 1938 рік — президент України (1994–2004) Леонід Кучма;
- 1973 рік — український співак учасник “Євробачення” Олександр Пономарьов;
- 1976 рік — українська фігуристка Олена Ляшенко.
Пам’ятні дати і події 9 серпня
- 1483 рік — відкривають Сікстинську капелу;
- 1570 рік — битва при Анеґава (Японія): союзні війська Оди і Токуґави розбивають коаліційні сили Адзаї і Асакура;
- 1620 рік — козацька флотилія Яцька Нероди вирушає на Стамбул;
- 1803 рік — вперше демонструють пароплав, винайдений Робертом Фултоном;
- 1842 рік — демаркація кордону між Канадою і США (договір Вебстера — Ешбертона);
- 1848 рік — на Буковині скасовують кріпацтво;
- 1859 рік — американець Натан Еймс отримує патент на ескалатор;
- 1863 рік — в Японії спалахує інцидент Бункю;
- 1896 рік — розбивається німецький піонер авіації Отто Лілієнталь;
- 1910 рік — американець Алва Фішер отримує патент на електричну пральну машину;
- 1919 рік — Велика Британія оголошує протекторат над Персією;
- 1940 рік — завершується будівництво залізниці Берлін—Багдад;
- 1942 рік — британська колоніальна адміністрація заарештовує лідера індійського національно-визвольного руху Магатму Ґанді;
- 1944 рік — Вінстон Черчилль прибуває до Неаполя для зустрічі з лідером югославських партизанів Йосипом Броз Тіто;
- 1945 рік — вибух атомної бомби в Нагасакі;
- 1965 рік — Сингапур отримує незалежність від Малайзії;
- 1974 рік — на межі імпічменту і відсторонення від посади на тлі скандалу Вотергейт, Річард Ніксон стає першим (і поки єдиним), президентом Сполучених Штатів, що подав у відставку;
- 1990 рік — до Саудівської Аравії для воєнної операції вторгнення в Ірак починають прибувати американські війська.
Джерела:
https://tsn.ua/other/yake-zavtra-9-serpnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2634828.html
daytoday.ua/9-serpnia