#громадськемісце 22 жовтня в Україні і світі – Міжнародний день CAPS LOCK #запоріжжя #zaporizhia

ДЕНЬ 972-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 972 RUSSIAN AGRESSION

22 жовтня в Україні і світі святкують Міжнародний день CAPS LOCK. Ідея запровадження цього дня належить американцю Дереку Арнольду. Одного дня він вирішив, що йому та багатьом іншим активним користувачам всесвітньої павутини достатньо клавіш для спілкування та самовираження в мережі без застосунку «Caps Lock».

Цей день був створений для підвищення обізнаності про функцію CAPS LOCK на комп’ютерах та пристроях.

https://daytoday.ua/wp-content/uploads/2020/10/Mizhnarodnyy-den-Caps-Lock.jpg

Історія клавіші CAPS LOCK бере свій початок з часів винаходу друкарської машинки. В старих машинках ця кнопка виконувала механічну функцію утримання регістру – клавіші Shift.

https://www.computerhope.com/cdn/keyboard/caps-lock.jpg

У деяких країнах світу, таких як Грузія, Ізраїль, Таїланд, ця клавіша взагалі є непотрібним елементом, адже в мові всі літери чи ієрогліфи великі.

CAPS LOCK (абревіатура від “Capital Lock”) дозволяє користувачам вважати всі літери, які вводяться, великими.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/46/Caps_Lock_Control_Swappable.jpg/225px-Caps_Lock_Control_Swappable.jpg

Цей день також є часом для відзначення того, як ця функція може бути корисною у різних ситуаціях, наприклад, під час підписання документів або публікації важливих повідомлень. Це також може бути часом для відпочинку від постійного натискання клавіші Shift для введення великих літер.

Також 22 жовтня Міжнародний день поширення інформації про заїкання. Цей день призначений для підвищення обізнаності про заїкання та підтримки людей, які страждають від цього стану. Заїкання – це нервово-м’язовий розлад, який впливає на мовлення, змушуючи людину вимовляти неповні або неправильні звуки.

https://vsim.ua/img/cache/news_new_m/news/0014/98/1397536-22-zhovtnya--den-lyudey-yaki-zayikayutsya.jpeg?hash=2019-10-21-22-06-50

Цей день також спрямований на зменшення стигми, пов’язаної з заїканням, та підтримку досліджень для знаходження ефективних методів лікування. Люди з заїканням часто стикаються з труднощами у повсякденному житті, тому цей день допомагає зробити їхнє життя більш зрозумілим та підтриманим.

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSH6KG1Wy94WDqsEe-rVq690WOicQ1iWXrWgg&s

За різними даними, від заїкання у світі страждає від 1 до 5% населення.

А ще 22 жовтня День Фехнера. Ця міжнародна подія присвячена Густаву Теодору Фехнеру – німецькому вченому, філософу, експериментальному психологу та одному з основоположників психофізики. Цей день сучасні психофізики вважають своїм професійним святом.

https://3.bp.blogspot.com/-X1XKGVFfteE/WvnGDboHNzI/AAAAAAAAC-M/U5wlqxZNA1EUOB8fYsCJOZ5h2MnZ5MnewCLcBGAs/w1200-h630-p-k-no-nu/800px-Fechner_Portrait.jpg

Цей день названий на честь німецького філософа та психофізика Густава Фехнера, який зробив значний вклад у розвиток психофізики.

Психологічна допомога перші кроки

Психофізика – це наука, що вивчає взаємодію між фізичними стимулами та сенсорними відчуттями. Фехнер відомий своїми дослідженнями у галузі відчуття та відповідей на стимули, що допомогли зрозуміти, як люди відчувають різні рівні стимуляції. Його робота має велике значення для багатьох галузей, включаючи психологію, нейронауку та інженерію.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 22 жовтня

Іменини: Олександр, Василь, Володимир, Герман, Григорій, Денис, Захар, Іван, Костянтин, Микола, Павло, Федір, Ганна, Єлизавета.

Талісманом людини, народженої 22 жовтня, є діамант. Найбільш коштовний камінь. Здавна вірили, що діамант захищає свого власника від усього негативу.

Цього дня народилися:

  • 1912 рік — українська розвідниця, зв’язкова УВО, ОУН Дарія Гнатківська;
  • 1913 рік — український скульптор-різьбяр Василь Свида;
  • 1994 рік — офіцер Збройних Сил України, учасник російсько-української війни, Герой України Павло Сбитов.

Пам’ятні дати і події 22 жовтня

  • 794 рік — Кіото стає столицею Японії;
  • 1618 рік — Королівський суд Англії засуджує полководця, філософа, вченого Волтера Релі до страти за вільнодумство;
  • 1797 рік — Гарнерен Андре-Жак здійснює перший в історії людства стрибок з парашутом;
  • 1883 рік — у Нью-Йорку відкривається “Метрополітен-опера”;
  • 1937 рік — заарештовують митрополита Київського і всієї України Василя Липківського;
  • 1938 рік — Честер Карлсон виготовлює першу фотокопію паперового документа;
  • 1945 рік — весілля віцепрезидента Аргентини генерала Хуана Домінго Перона й актриси Еви Перон;
  • 1960 рік — майбутній чемпіон планети з боксу Мухаммед Алі (тоді — Кассіус Клей) виграє свій перший бій на професійній арені;
  • 1968 рік — завершується політ американського космічного корабля “Аполлон-7”;
  • 1980 рік — Папа Римський скасовує вердикт 1633 року, що засуджував Галілея;
  • 1995 рік — на Всеукраїнському Помісному Соборі митрополита Філарета обирають Патріархом Київським і всієї Руси-України;
  • 2006 рік — семиразовий чемпіон світу з автоперегонів “Формула-1” Міхаель Шумахер на Гран-Прі Бразилії 2006 закінчує кар’єру гонщика.

Джерела:

https://tsn.ua/other/yake-22-zhovtnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2683005.html

daytoday.ua/22-zhovtnya/

Сообщение 22 жовтня в Україні і світі – Міжнародний день CAPS LOCK появились сначала на Газета МИГ.

ДЖЕРЕЛО